Osteopatia w Poznaniu

Nowoczesne metody leczenia.
Kiedy umówić się na wizytę z Osteopatą?

Osteopatia (Poznań) to ugruntowany system diagnozy klinicznej terapii manualnej, ponieważ koncentruje się głównie na zależnościach pomiędzy konkretnym elementem ciała i funkcjami przez nie pełnionymi. Osteopaci uwzględniają jedność ciała, wiedzę o jego możliwościach samoregulacji oraz wzajemnych powiązaniach pomiędzy strukturami a funkcjami. Osteopata nie stosuje leków. Osteopata w Poznaniu leczy struktury ciała pacjenta i oddziałuje na ich fizjologię. Właściwe leczenie osteopatyczne jest terapią czysto manualną. Przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu konkretnej metody terapeutycznej uwzględnia się takie czynniki jak dieta, sytuacja psychiczna i społeczna oraz inne okoliczności życiowe pacjenta i włącza się je w program leczenia. Ściślej mówiąc to rodzaj medycyny manualnej opierający się na analizie ruchomości tkanek.

Osteopatia pozwala odnaleźć przyczynę dysfunkcji w ciele pacjenta i stwarza jak najlepsze warunki do tego, żeby organizm sam w sposób naturalny zaktywizował się i poradził sobie z chorobą.

Osteopata z Poznania dzięki doskonałej znajomości funkcjonowania anatomicznych układów wewnętrznych człowieka stwarza doskonałe warunki do przywrócenia równowagi, balansu. Osteopata wspiera leczenie chorób układowych, problemów z narządami wewnętrznymi oraz kieruje organizm w stronę homeostazy.

Sięgnij po pomoc osteopaty i popraw jakość swojego życia

Nieustannie odczuwasz intensywne bóle, przez co jakość Twojego życia pozostawia wiele do życzenia? Chciałbyś to zmienić i móc znów cieszyć się pełną sprawnością? Skorzystaj z naszej oferty osteopatii w Poznaniu. Osteopatia to sposób diagnozowania i leczenia przy pomocy rąk. Znany jest od wielu lat. Wywodzi się z przekonania, iż dusza i ciało stanowią jedność, a organizm ma zdolność do samodzielnej regeneracji. Choć może brzmieć to, jak praktyka magiczna, to jednak zapewniamy, iż nie ma to z nią nic wspólnego. Osteopatia to po prostu część fizjoterapii, która pomaga odzyskać pełną sprawność i radość z życia.

Osteopatia w Poznaniu - przeciwwskazania

Istnieje niewiele przeciwwskazań do osteopatii, jednak w niektórych przypadkach osteopata nie może rozpocząć terapii ze względu na bezpieczeństwo pacjenta. Osteopatii nie wolno wykonywać w przypadku stanu zagrożenia życia, wymagającego interwencji medycznej. Osteopata (Poznań) może również odmówić terapii manualnej kobiecie będącej w początkowym okresie ciąży oraz osobom z zaawansowanym stadium niektórych chorób psychicznych. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat przeciwwskazań do wykonania osteopatii w Poznaniu, odwiedź nasze centrum. Zapraszamy!

Osteopatia (Poznań) - jak wygląda pierwsza wizyta u osteopaty?

Wielu pacjentów sądzi, iż już podczas pierwszej wizyty u osteopaty w Poznaniu można rozpocząć terapię. Niestety tak to nie funkcjonuje. W trakcie konsultacji specjalista przeprowadza z pacjentem wnikliwy wywiad zdrowotny i wykonuje badanie. Aby zdecydować, czy dana osoba może rozpocząć terapię, osteopata z Poznania musi zdobyć informacje nie tylko o obecnym problemie, ale również o schorzeniach, na które pacjent cierpiał w przeszłości. Jeśli specjalista wykluczy wszelkie przeciwwskazania, przygotuje dokumentację medyczną i zaplanuje przebieg terapii osteopatii. W niektórych przypadkach osteopata (Poznań) musi zlecić dodatkowe badania, aby upewnić się, że stan pacjenta jest stabilny. Zdarza się, że konieczne jest wykonanie rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. Jeśli stan pacjenta pozwala na rozpoczęcie osteopatii, specjalista dobiera indywidualne techniki terapii. W naszym centrum dbamy o komfort i swobodę pacjentów, dlatego zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się do wizyty u naszego osteopaty w Poznaniu. Na konsultację zalecamy ubrać luźny sportowy strój, nieposiadający zamków i metalowych zakończeń. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Poznańskim Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej.

osteopatia 710x477
osteopatia 710x707
5000

Tylu pacjentom
już pomogliśmy.
Jesteśmy dla Ciebie!

Kiedy zgłaszamy się do Osteopaty?
  • Gdy odczuwasz bóle kręgosłupa, bóle pleców, bóle barku, bóle karku, bóle migrenowe głowy, urazy stawów itp.
  • Gdy odczuwasz dolegliwości bólowe wynikające ze źle funkcjonujących układów wewnętrznych, np.: zaparcia, refluks, bóle w okolicach żołądka
  • Gdy jesteś kobietą, i jesteś w szczególnie ważnym okresie jak ciąża, połóg lub przekwitanie. Ten szczególny czas nie musi wiązać się z bólem kręgosłupa, zgagami, bólami spojenia łonowego, obrzękami, żylakami, drętwieniem i mrowieniem kończyn.
Kiedy umówić się na wizytę z Osteopatą?
diagram-problems
Nieustannie
podnosimy kwalifikacje

Nieustannie podnosimy swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, konferencjach naukowych.

Nasi partnerzy
unimedi_logo_200x60
saltus 200x60
mondial logo
polmed-200x60
signul-iduna-200x60
compensa-200x60
Rejestracja