Fizjoterapeuta w Poznaniu

Nowoczesne metody leczenia.
Kiedy umówić się na wizytę z Fizjoterapeutą?

Większość osób nie zastanawia się nad tym, czym w ogóle jest fizjoterapia, zanim nie zajdzie potrzeba jej wykorzystania w skutecznym leczeniu. To często podstawa rehabilitacji. Fizjoterapia w Poznaniu może być z powodzeniem wykorzystywana u pacjentów wymagających szczególnej opieki. Czym jednak w ogóle jest ta dziedzina? Według definicji Światowej Konfederacji Fizjoterapii (World Confederation for Physical Therapy – WCPT) “Fizjoterapia” oznacza świadczenie usług wobec jednostek lub populacji osób, mających na celu rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie im maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych.

Czym zajmuje się profesjonalny fizjoterapeuta w Poznaniu?

W ramach swoich usług fizjoterapeutycznych posiadamy kompetencje do badania, oceniania, ewaluacji, diagnozy funkcjonalnej, prognozy, programowania postępowania, a także przeprowadzenia powtórnej oceny pacjenta na potrzeby prowadzonego procesu terapeutycznego. Nasze działania w ramach świadczenia usług z zakresu profesjonalnej fizjoterapii w Poznaniu mają więc charakter kompleksowy i nastawione są na osiąganie jak najlepszych wyników. Wszystkie plany powrotu do jak najwyższej sprawności ruchowej oparte są na konsultacjach z pacjentem, podczas których poznajemy specyfikę każdego schorzenia i indywidualne predyspozycje danej osoby. Profesjonalne podejście fizjoterapeuty w Poznaniu w tym zakresie pozwala na uzyskiwanie widocznych rezultatów, o czym przekonało się już wielu naszych zadowolonych klientów. 

Skuteczna fizjoterapia Poznań

Dzięki ogromnemu doświadczeniu pracujący u nas fizjoterapeutów doskonale wiedzą, jak ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zgrany zespół fizjoterapeutów w Poznaniu zawsze dba o to, aby każdy, kto zwraca się do nas o pomoc, uzyskał fachowe wsparcie. Tylko dobra diagnoza i prawidłowo prowadzona fizjoterapia sprawiają, że możliwa jest znaczna i zauważalna poprawa, jeśli chodzi o jakość życia na co dzień.

Prowadzona przez nas fizjoterapia w Poznaniu w żadnym wypadku nie zamyka się na nowe możliwości. Wręcz przeciwnie – nieustannie aktualizujemy swoją wiedzę, proponując coraz to nowsze rozwiązania. Podczas wizyty fizjoterapeutycznej pacjentowi oferujemy różnego rodzaju zabiegi z zakresu terapii manualnej, metod specjalnych, kinezyterapii.

Nasi Fizjoterapeuci cały czas podnoszą swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, konferencjach naukowych. Wszystko to jest wyrazem najwyższej dbałości o komfort naszych pacjentów, którzy borykają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Naszym zadaniem jest największa poprawa komfortu ich funkcjonowania w codziennym życiu – to naczelna zasada, jaka przyświeca nam w trakcie pracy.

Dlaczego warto udać się do fizjoterapeuty? Poznań


Fizjoterapia (Poznań) to niezwykle skuteczna metoda w przypadku dolegliwości związanych z układem ruchu. Pomaga zapomnieć o bólu, a także pozwala uniknąć powstawania schorzeń, z którymi pacjenci przychodzą do gabinetu. Dzieje się tak ze względu na to, że ćwiczenia proponowane przez fizjoterapeutę (Poznań) mają działanie profilaktyczne. Uczą prawidłowej postawy, przywracają sprawność ruchową i odpowiedni zakres ruchów.

Szybka reakcja po wystąpieniu urazu i jak najszybsza konsultacja z doświadczonym fizjoterapeutą w Poznaniu pozwalają ponadto na usprawnienie leczenia, a także zaoszczędzenie pieniędzy. Im szybciej kontuzjowana osoba uda się do specjalisty, tym mniej zabiegów będzie potrzebować, by odzyskać pełnię zdrowia.

Z fizjoterapii w Poznaniu warto skorzystać także wtedy, gdy nie zmagasz się z kontuzjami


W takim mieście jak Poznań, fizjoterapia znajduje sojuszników w osobach prowadzących stresujący, siedzący tryb życia, który sprzyja powstawaniu napięcia w ciele oraz różnych dolegliwości bólowych. Skorzystanie z masażu leczniczego oraz wdrożenie zaleconych ćwiczeń przynosi ogromną ulgę i pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia urazów czy uciążliwego bólu.

Nierzadko zdarza się także tak, że fizjoterapeuta w Poznaniu zawczasu zauważy niewielki problem, z którego istnienia pacjent nie zdaje sobie sprawy, a którego wyeliminowanie na wczesnym etapie rozwoju może się okazać zbawienne w przyszłości.

Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na każde pytanie!

Kiedy warto skorzystać z fizjoterapii? Poznań

Dla pacjentów borykających się z problemami zdrowotnymi nie zawsze jest jasne, kiedy należy rozpocząć poszukiwanie profesjonalnej pomocy. W Poznaniu fizjoterapia cieszy się ogromną popularnością. Przynosi bardzo zadowalające efekty, szczególnie wtedy, kiedy zostanie wprowadzona do leczenia odpowiednio wcześnie. Dlatego tak ważne jest szybkie rozpoznawanie sygnałów, pozwalających na postawienie diagnozy, a co za tym idzie – wdrożenie właściwego procesu leczenia obejmującego profesjonalną fizjoterapię. Nie wiesz, kiedy należy zgłosić się do fizjoterapeuty? Skorzystaj z naszych wskazówek dostępnych poniżej.

trening stóp 741 px
fizjoterapia 710x707 hantle
5000

Tylu pacjentom
już pomogliśmy.
Jesteśmy dla Ciebie!

Na co możesz liczyć, korzystając z możliwości, jakie daje profesjonalna fizjoterapia? Poznań jest miastem, w którym już od dawna oferujemy naszym pacjentom dostęp do najnowocześniejszych metod pozwalających na osiąganie spektakularnych efektów. W swojej pracy z pacjentem wykorzystujemy takie metody i techniki jak:

 • Metodę Cyriaxa,
 • Metodę Mulligana,
 • Metodę McKeziego,
 • Pilates,
 • Mikrokinezyterapię,
 • PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation),
 • Metodę Bobath,
 • Pinoterapię,
 • Flossing,
 • Techniki Energizacji Mięśni,
 • Masaż Głęboki,
 • cały zakres ćwiczeń z zakresu Kinezyterapii
Kiedy umówić się na wizytę z Fizjoterapeutą?
diagram-problems
Nieustannie
podnosimy kwalifikacje

Nieustannie podnosimy swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, konferencjach naukowych.

Nasi partnerzy
unimedi_logo_200x60
saltus 200x60
mondial logo
polmed-200x60
signul-iduna-200x60
compensa-200x60

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Rejestracja