Fizjoterapia w domu pacjenta Poznań

Umów się na wizytę już teraz!
Rejestracja
Nowoczesne metody leczenia.
Kto może korzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych?

Podjęcie natychmiastowej fizjoterapii sprawi, że pacjent jest w stanie szybciej odzyskać sprawność i wrócić do normalnego funkcjonowania. Jeśli jednak osoba nie jest w stanie dotrzeć do kliniki, szpitala lub centrum, istnieje możliwość, aby fizjoterapeuta przyjechał do domu.

Fizjoterapia w domu pacjenta to wybór dla osób, które nie są w stanie dotrzeć na wizytę u specjalistów. Doświadczony specjalista w takim przypadku jest w stanie dotrzeć we wskazane przez pacjenta miejsce i udzielić profesjonalnej porady fizjoterapeutycznej, a także przeprowadzić rehabilitację.

W PCFF Centrum Medyczne nasi przeszkoleni fizjoterapeuci zrealizują dla Państwa rehabilitację w domu dopasowując się do otoczenia i potrzeb pacjenta.

Fizjoterapia w domu pacjenta Poznań - dlaczego warto skorzystać?

Istnieje wiele zalet fizjoterapii we własnym domu. Dzięki takiej formie nie musisz się obawiać problemów z dotarciem do gabinetu. Możesz natomiast skorzystać z fachowej rehabilitacji, bez wychodzenia z domu. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, szczególnie dla osób, które mają trudności z poruszaniem się i dojechaniem do specjalisty. Ponadto jest to dobry wybór dla każdej osoby, której zależy na przeprowadzeniu rehabilitacji we własnym domu. Wiele osób nie ma możliwości skorzystania z fizjoterapii stacjonarnie, ponieważ nie są w stanie wstać z łóżka. Dla takich pacjentów szczególnie ważna i wręcz konieczna jest terapia odbywająca się w miejscu ich zamieszkania. Ponadto dzięki rehabilitacji w warunkach domowych możesz po ustaleniach ze specjalistą dopasować indywidualne godziny i harmonogram wizyt. Często pacjenci czują się bardziej komfortowo, kiedy fizjoterapia odbywa się w miejscu, które znają, co może przełożyć się na pozytywne rezultaty terapii.

Fizjoterapia w domu pacjenta w Poznaniu - efekty

Nie musisz martwić się o gorsze efekty fizjoterapii przeprowadzanej w domu, ponieważ wykwalifikowany specjalista posiada umiejętności i sprzęt, dzięki czemu zabiegi wykonywane są z należytą dbałością i zaangażowaniem. Rehabilitant posiada fachową wiedzę, która w żaden sposób nie jest uzależniona od miejsca odbywania się fizjoterapii. Domowe zacisze jest idealnym rozwiązaniem dla wielu osób i nie wpływa na pogorszenie jakości rehabilitacji. Ważny jest także fakt, że osoba rehabilitowana nie obciąża swojego ciała dodatkowym ruchem związanym z dojazdem do gabinetu, co ma znaczenie w końcowych efektach terapii. W trakcie trwania fizjoterapii w domu pacjenta bardzo ważne jest Twoje nastawienie, ponieważ to właśnie od niego w dużej mierze uzależnione są rezultaty. Dlatego miejsce zamieszkania pacjenta jest tak ważne. Wpływa ono na Twój komfort psychiczny i przyczynia się do szybszych i lepszych efektów wykonywanych zabiegów.

Jakość fizjoterapii w domu pacjenta jest równie wysoka, jak w przypadku tej odbywającej się w specjalistycznym gabinecie. Wiedza i doświadczenie rehabilitanta wpływają na bardzo dobre wyniki terapii, a jego profesjonalne i indywidualne podejście motywują chorego do robienia postępów. Jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów, którzy są negatywnie nastawieni i obawiają się wyników oraz przebiegu fizjoterapii w domu pacjenta. Dzięki fachowemu podejściu specjalisty możesz poczynić znaczne postępy, bez zbędnego nacisku, który źle wpływa na Twoje samopoczucie i w rezultacie na efekty fizjoterapii w domu pacjenta.

img-wrapper-1-710x477
img-wrapper-1-710x707
5000

Pacjentów leczonych
w naszym
Centrum Medycznym rocznie

Kto może korzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych w domu?

Przede wszystkim pacjenci cierpiący na przewlekłe i postępujące choroby.
Jeśli pacjent doznał:

 • bezpośrednio po operacjach ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych:
  • endoproteza
  • amputacja
  • operacja usunięcia krążka miedzykręgowego
 • urazu nóg lub uszkodzeniem rdzenia kręgowego
 • przeszedł zator bądź udar mózgu
 • przebywa w stanie wegetatywnym
 • posiada ciężkie uszkodzenia układu nerwowego
 • choruje przewlekle lub długo przebywa w pozycji leżącej
 • jeśli pacjent nie jest w stanie dotrzeć do PCFF Centrum Medyczne
Często zadawane pytanie
Jak wygląda konsultacja domowa fizjoterapeuty?
Więcej
Fizjoterapia w domu – jak przebiega?
Więcej
Jak należy przygotować się do wizyty fizjoterapeuty w domu?
Więcej
Fizjoterapia domowa małych dzieci
Więcej
Rehabilitacja
domowa

Pomagamy naszym
pacjentom
wrócić do zdrowia.

Fizjoterapia w domu pacjenta (Poznań) to usługa skierowana do osób, które chcą korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych w zaciszu domowym bez konieczności przemieszczania się, które często jest niemożliwie z powodu stanu zdrowotnego. Specjaliści z PCFF zadbają o to, aby przywrócić Państwu sprawność i zadbać o komfort podczas przeprowadzania rehabilitacji.

Jesteśmy cenieni nie tylko ze względu na nasz profesjonalizm oraz wiedzę, ale również ciepłe i życzliwe podejście, które zmotywuje pacjenta do dalszej pracy. Zachęcamy do kontaktu.

Fizjoterapia i masaż mogą być wykonywane również w Twoim domu. Jesteśmy dla Ciebie szczególnie jeśli:

 • jesteś pacjentem leżącym
 • dotarcie do nas sprawi Ci dużo trudności
 • dolegliwości bólowe są zbyt silne, aby się przemieszczać

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Rejestracja