Pracownia USG

Umów się na wizytę już teraz!
Rejestracja
Najnowsza technologia w służbie naszym pacjentom!
Umów się na wizytę z wykorzystaniem USG

W naszej Pracowni USG używamy najnowszego urządzenia ultrasonograficznego Vinno G65 firmy Norax Medical. USG Vinno G65 jest nieodzownym narzędziem pracy wykorzystywanym przez naszych ortopedów, gastrologów, internistów i reumatologów. Dzięki obrazowaniu ultrasonograficznemu nasi specjaliści postawią precyzyjną diagnozę, która przyśpieszy proces leczenia.

Kilka słów o metodzie obrazowanie USG!

Podstawą działania aparatury ultrasonograficznej jest ruch falowy, który odbywa się na zasadzie przekazywania części energii drgającej kolejnym cząstkom danego ośrodka. Źródłem fal ultradźwiękowych są przetworniki, w których wykorzystuje się zjawiska piezoelektryczne. Zjawisko piezoelektryczne zostało odkryte przez braci Curie. Odkryli, że jeśli działa się siłą na odpowiednie ścianki kryształu polaryzowalnego (np. kwarcu),to ulega on deformacji, a między ściskanymi ściankami kryształu pojawia się różnica potencjałów elektrycznych (napięcie). I tak w głowicy aparatu powstaje fale ultradźwiękowe, które są drganiami mechanicznymi o częstotliwościach większych niż 20 kHz, rozchodzącymi się w ośrodkach stałych, ciekłych i gazowych. W aparatach ultradźwiękowych wykorzystuje się głównie fale o częstotliwościach od 2 MHz do 15 MHz.

ortopeda 710px
Gastroenterolog 710x477
5000

Pacjentów leczonych
w naszym
Centrum Medycznym rocznie

Jakie badania wykonujemy?
  • badania USG ortopedyczne
    • mięśnie
    • stawy
    • ścięgna
  • wspomaganie metodą USG iniekcji dostawowych i domięśniowych
  • badania USG jamy brzusznej
  • badanie USG Doppler żyły wrotnej
Jak przygotować się do badania jamy brzusznej?
Tu sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana niż przed badaniu narządu ruchu
Więcej
Należy pamiętać !
Więcej
Pomagamy naszym
pacjentom
wrócić do zdrowia.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Rejestracja