Osteopatia
Dorośli

Umów się na wizytę już teraz!
Rejestracja
Nowoczesne metody leczenia.
Kto może korzystać z zabiegów osteopatycznych?

Osteopatia to ugruntowany system diagnozy klinicznej terapii manualnej, ponieważ koncentruje się głównie na zależnościach pomiędzy konkretnym elementem ciała i funkcjami przez nie pełnionymi. Osteopaci uwzględniają jedność ciała, wiedzę o jego możliwościach samoregulacji oraz wzajemnych powiązaniach pomiędzy strukturami a funkcjami. Osteopata nie stosuje leków. Osteopata leczy struktury ciała pacjenta i oddziałuje na ich fizjologię. Właściwe leczenie osteopatyczne jest terapią czysto manualną. Przy podejmowaniu decyzji o zastosowaniu konkretnej metody terapeutycznej uwzględnia się takie czynniki jak dieta, sytuacja psychiczna i społeczna oraz inne okoliczności życiowe pacjenta i włącza się je w program leczenia. Ściślej mówiąc to rodzaj medycyny manualnej opierający się na analizie ruchomości tkanek.

Osteopatia pozwala odnaleźć przyczynę dysfunkcji w ciele pacjenta i stworza jak najlepsze warunki do tego, żeby organizm sam w sposób naturalny zaktywizował się i poradził sobie z chorobą.

Osteopata dzięki doskonałej znajomości funkcjonowania anatomicznych układów wewnętrznych człowieka stwarza doskonałe warunki do przywrócenia równowagi, balansu. Osteopata wspiera leczenie chorób układowych, problemów z narządami wewnętrznymi oraz kieruje organizm w stronę homeostazy.

osteopatia 710x477 dorosli
osteopatia 710x707 dorosli
5000

Pacjentów leczonych
w naszym
Centrum Medycznym rocznie

Kiedy zgłaszamy się do Osteopaty?
  • Gdy odczuwasz bóle kręgosłupa, bóle pleców, bóle barku, bóle karku, bóle migrenowe głowy, urazy stawów itp.
  • Gdy odczuwasz dolegliwości bólowe wynikające ze źle funkcjonujących układów wewnętrznych, np.: zaparcia, refluks, bóle w okolicach żołądka
  • Gdy jesteś kobietą, i jesteś w szczególnie ważnym okresie jak ciąża, połóg lub przekwitanie. Ten szczególny czas nie musi wiązać się z bólem kręgosłupa, zgagami, bólami spojenia łonowego, obrzękami, żylakami, drętwieniem i mrowieniem kończyn.
Często zadawane pytania
Jak wygląda pierwsza wizyta osteopatyczna?
Więcej
Jak przygotować się na pierwszą wizytę?
Więcej
Osteopatia
Dorośli

Pomagamy naszym
pacjentom
wrócić do zdrowia.

Małoinwazyjny i bezbolesny sposób pracy osteopaty sprawia, że leczenie jest bezpieczne w tych szczególnych okresach.

Indywidualnie dopasowane techniki pozwalają skutecznie wspomagać pacjentki po zabiegach operacyjnych, np. histerektomii, laparoskopii, laparotomii. Wiąże się to z bólem w okolicy zrostów pooperacyjnych, nawracającymi infekcjami, nietrzymaniem moczu, rwą kulszową,

Rejestracja