Kobiety wspomagają Kobiety – CZUĆ SIĘ POTRZEBNĄ/ WARTOŚCIOWĄ/ KOCHANĄ/ PEWNĄ SIEBIE – „PROGRAM AKTYWNOŚCI: SIŁA KOBIET”

Samorząd Województwa Wielkopolskiego prowadzi 8 jednostek, które kształcą uczniów/słuchaczy w ramach szkolnictwa policealnego. Są to Wielkopolskie Samorządowe Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w: Gnieźnie, Koninie, Ostrowie Wlkp., nr 1 i nr 2 w Poznaniu, Rawiczu, Złotowie i we Wrześni.

Mając na uwadze dobro uczniów – przygotowanie do pracy – promowanie i eksponowanie szkół (WSCKZiU) Departament Edukacji i Nauki proponuje nowe rozwiązania w formie projektów.

W sierpniu 2023 roku został oddany do użytku nowy kompleks budynków, będący w trwałym zarządzie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego WSCKZiU nr 2 w Poznaniu przy ul. Grobla 26, o łącznej powierzchni użytkowej 2425 m2. DE proponuje, aby praktyki uczniów/słuchaczy WSCKZiU odbywały się przy ul. Grobla 26 podczas realizacji Projektów.

Kobiety wspomagają Kobiety – CZUĆ SIĘ POTRZEBNĄ/WARTOŚCIOWĄ/KOCHANĄ/ PEWNĄ SIEBIE – „PROGRAM AKTYWNOŚCI: SIŁA KOBIET”

Cel: Pomoc kobiet kobietom po urlopie macierzyńskim, długiej przerwie spowodowaną niemożnością znalezienia odpowiedniej pracy, koniecznością utrzymania rodziny, po trudnych doświadczeniach, chęcią zmiany pracy, braku wiary we własne możliwości, braku atrakcyjności dla rynku pracy, aby CZUĆ SIĘ POTRZEBNĄ/WARTOŚCIOWĄ/KOCHANĄ/PEWNĄ SIEBIE.

Efekt: Wspomaganie KOBIET poprzez zajęcia, warsztaty i współpracę  ze specjalistami m.in. z ekspertami od szeroko rozumianego wizerunku. Radość
i zadowolenie z małych i dużych sukcesów/osiągnięć oraz umiejętność radzenia sobie z porażką/niepowodzeniem poprzez dbałość o zdrowie fizyczne i intelektualne.

Działania:

  1. Warsztaty z psychoedukacji:
    1. Zrozumienie, czym jest kryzys psychologiczny, jakie są jego fazy i objawy,
    2. Zrozumienie i adekwatne reagowanie na pojawiające się emocje,
    3. Zdobywanie umiejętności lepszego radzenia sobie ze stresem,
    4. Zdobycie umiejętności komunikowania się w konfliktach i trudnych sytuacjach z innymi ludźmi,
    5. Wzmocnienie poczucia własnej wartości i pewności siebie,
    6. Metamorfozy.
  2. Wsparcie psychologiczne realizowane poprzez indywidualne terapie psychologiczne i indywidualne psychoterapie,
  3. Wsparcie w sytuacjach kryzysowych realizowane poprzez spotkania z konsultantem kryzysowym lub interwentem kryzysowym,
  4. Grupa wsparcia dla kobiet, która ma na celu stworzyć bezpieczną przestrzeń do dzielenia się własnymi doświadczeniami i przeżyciami, co wpływa pozytywnie na regulowanie swoich stanów emocjonalnych,
  5. Warsztaty rozwojowe, których celem jest nauka nowych umiejętności poprzez ćwiczenia, gry edukacyjne, pracę w podgrupach i parach:
    1. Warsztaty antystresowe – ćwiczenia oddechowe, psychoedukacja na temat tego czym jest stres o jego pozytywnym i negatywnym wpływie na życie człowieka, praca  z przekonaniami na temat swoich umiejętności.
    2. Warsztaty uczące rozpoznawać stany emocjonalne – psychoedukacja w zakresie emocji, czym są emocje, jaką pełnią funkcję w życiu każdego człowieka, dlaczego są tak ważne i o czym informują, jak przeżywać emocje w sposób, który wspiera funkcjonowanie człowieka, nauka samoregulacji – jak regulować swoje stany emocjonalne i zapobiegać w ten sposób agresywnym i impulsywnym zachowaniom, wycofywaniem się czy unikaniem wyzwań,
    3. Warsztaty rozwijające umiejętność komunikowania się w trudnych, konfliktowych sytuacjach – asertywność, budowanie pewności siebie i odwagi do podejmowania wyzwań (edukacja w zakresie komunikacji z drugim człowiekiem, czym jest postawa asertywna a czym nie jest, jak wzmacniać postawę asertywną, komunikacja asertywna- formułowanie komunikatu odważnego FUKOZ).
    4. Warsztaty relaksacyjne, praca z ciałem: joga, taniec, ćwiczenia rozciągające, somatic experiencing – świadomość ciała w zaburzeniach post-traumatycznych czy traumy okresu rozwojowego, Tension Releasing Exercises (TRE) – metoda pozwalająca rozładować napięcie i stres nagromadzony w organizmie.
    5. Warsztaty artystyczne, rozwijające kreatywność (ceramika, rzeźba, malowanie, śpiew, szkicowanie, gra na instrumentach, zajęcia z aktorami).
    6. Konsultacje/coaching/spotkania związane z określeniem dalszej ścieżki zawodowej (poznawanie swoich talentów, mocnych stron, umiejętności, które można wykorzystać w swojej dalszej ścieżce kariery zawodowej, kierowanie kobiet do szkoły WSCKZiU w celu edukacji i pozyskania nowego zawodu.

Więcej szczegółów pod numerem 517 482 952


Rejestracja