fizjoterapeuta, konsultant w projekcie

dr hab. n. o zdr. Piotr Kocur

Adiunkt i wykładowca, kierownik Zakładu Rehabilitacji Narządu Ruchu, Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu

Ukończył studia na kierunku fizjoterapii, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Tam też, jako uczestnik studiów doktoranckich w Zakładzie Rehabilitacji Kardiologicznej, obronił rozprawę doktorską.

Instruktor i popularyzator Nordic Walking, autor artykułów naukowych i książki popularno – naukowej, dotyczącej możliwości zastosowania tej formy ruchu w różnych obszarach rehabilitacji. Autor licznych publikacji naukowo – badawczych dotyczących oceny negatywnych zmian zachodzących w układzie mięśniowo – powięziowym , jak również profilaktyki pierwotnej i wtórnej chorób cywilizacyjnych i dysfunkcji w obrębie narządu ruchu, w wyniku przeciążeń związanych z wykonywaniem pracy zawodowej. Od lat specjalizuje się funkcjonalnej ocenie pacjenta, fizjoterapii ortopedycznej i leczeniu dolegliwości bólowych. Ukończył szereg kursów podyplomowych i specjalistycznych z zakresu reedukacji nerwowo – mięśniowej i terapii manualnej. Jest entuzjastą procesu rehabilitacji opartego o aktywne włączenie pacjentów w proces swojego leczenia, jak również zwiększanie ich świadomości związanej zdrowym stylem życia.