Poznańskie Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej

Osteopatia pediatryczna

to wspomaganie dziecka aby mogło odkryć pełen potencjał swojego ciała w każdym tego słowa aspekcie. Niemowlę, które w ciągu dnia jest szczęśliwe i radosne wieczorem zaczyna być pobudzone i niespokojne. Pręży się i zanosi rozpaczliwym płaczem, może być to spowodowane, np. kolkami. Terapia osteopatyczna może pomóc maluszkowi w takich dolegliwościach. Pozwala rozwiązać wiele problemów związanych z zaburzeniem funkcjonowania systemu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego.

Kiedy zgłaszamy się do Osteopaty ze swoim dzieckiem?

  • Gdy pojawi się problem związany ze ssaniem, ze snem, asymetriami głowy, zaparciami, refluksem żołądkowo – przełykowym, niedrożnością kanalików łzowych.

Osteopatia pediatryczna dzieci

Ze względu na swój delikatny przebieg, osteopatia pediatryczna jest coraz częściej stosowana w celu leczenia najmłodszych pacjentów. Rozwijające się delikatne ciało dziecka jest narażone na wiele urazów i niepoprawny rozwój. Osteopatia pediatryczna, dzięki wdrążonej pracy osteopaty, fizjoterapeuty i rodzica, dobrze wpływa na rozwój dziecka i jest skuteczna w przypadku, gdy mały pacjent ma problemy z m.in.:
– astmą
– kolkami
– refluksem
– bólami głowy, brzucha, pleców, nóg, czy rąk
– koślawością kolan, płaskostopiem, skoliozą
– zaparciami
– mową
– kondycją ruchową
– jedzeniem i piciem

Terapie osteopatyczne są również pomocne dla dzieci z zespołem downa lub Aspergera, dzięki którym redukujemy ryzyko pojawienia się nowych schorzeń i wpływamy na właściwy rozwój.

Osteopatia dla kobiet w ciąży

Przy fizjoterapii u ciężarnych pacjentek występują bóle i napięcia oraz osłabienie organizmu spowodowane ciążą. Osteopata stosując szereg form terapii, nie tylko łagodzi bóle spowodowane obciążeniem ciała kobiety ale też przygotowuje do jak najmniej bolesnego porodu i dąży do przywrócenia równowagi w ciele poprzez wpływanie na naruszone po urodzeniu dziecka stawy.

Osteopatia pediatryczna w Poznaniu – wybierz naszą firmę!
Gwarantujemy osteopatię przeprowadzoną przez naszych wykwalifikowanych osteopatów i fizjoterapeutów, dzięki którym poprawimy kondycję ruchową Twojego ciała lub ciała Twojego dziecka. Zdecyduj się na terapię w Poznańskim Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej i poczuj jak Twoje ciało zmienia się na lepsze!

 

Możesz umówić się na wizytę : Paweł Benysek