Osteopatia pediatryczna

to wspomaganie dziecka aby mogło odkryć pełen potencjał swojego ciała w każdym jego aspekcie. Niemowlę, które w ciągu dnia jest szczęśliwe i radosne wieczorem zaczyna być pobudzone i niespokojne. Pręży się i zanosi rozpaczliwym płaczem, może być to spowodowane, np. kolkami. Terapia osteopatyczna może pomóc maluszkowi w takich dolegliwościach. Pozwala rozwiązać wiele problemów związanych z zaburzeniem funkcjonowania systemu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego.

Kiedy zgłaszamy się do Osteopaty ze swoim dzieckiem?

  • Gdy pojawi się problem związany ze ssaniem, ze snem, asymetriami głowy, zaparciami, refluksem żołądkowo – przełykowym, niedrożnością kanalików łzowych.

Osteopatia pediatryczna dzieci

Ze względu na swój delikatny przebieg, osteopatia pediatryczna jest coraz częściej stosowana w celu leczenia najmłodszych pacjentów. Rozwijające się delikatne ciało dziecka jest narażone na wiele urazów i niepoprawny rozwój. Osteopatia pediatryczna, dzięki wdrążonej pracy osteopaty, fizjoterapeuty i rodzica, dobrze wpływa na rozwój dziecka i jest skuteczna w przypadku, gdy mały pacjent ma problemy z m.in.:
– astmą
– kolkami
– refluksem
– bólami głowy, brzucha, pleców, nóg, czy rąk
– koślawością kolan, płaskostopiem, skoliozą
– zaparciami
– mową
– kondycją ruchową
– jedzeniem i piciem

Terapia osteopatyczna jest również wskazana dla dzieci z zespołem Downa lub Aspergera. Dzięki kompleksowej pracy redukujemy ryzyko pojawienia się nowych schorzeń i wpływamy na właściwy rozwój dziecka.

Osteopatia dla kobiet w ciąży

U kobiet w ciąży występują bóle i napięcia oraz przeciążenia organizmu spowodowane ciążą. Osteopata stosując szereg form terapii, nie tylko łagodzi bóle spowodowane obciążeniem ciała kobiety, ale także  przygotowuje kobietę do porodu. Pomaga również przywrócić równowagę w ciele kobiety po porodzie.

Zdecyduj się na terapię w Poznańskim Centrum Fizjoterapii Funkcjonalnej i poczuj jak Twoje ciało zmienia się na lepsze!

 

Możesz umówić się na wizytę : Paweł Benysek